Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Biblioteka i GCKiS zaprasza obywateli...

  Oświata Kultura i Sport

My z Wami!
09-03-2022

Biblioteka i GCKiS zaprasza obywateli Ukrainy na bezpłatne zajęcia

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Biblioteka Publiczna dołączają do pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Biblioteka Publiczna w Żarowie zaprasza codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00 dzieci wraz z opiekunami, które przybyły do Żarowa z objętej wojną Ukrainy.

Przygotowaliśmy dla Was przestrzeń do czytania, zabawy, rozwoju. Tutaj dzieci wraz z opiekunami będą mogły spędzić bezpiecznie czas, rozwijać uzdolnienia, wziąć udział w kreatywnych spotkaniach i warsztatach. Dorośli obywatele Ukrainy mogą w Żarowskiej Bibliotece Publicznej bezpłatnie skorzystać z komputerów i dostępu do Internetu, z drukarki, skanu oraz ksero.

Biblioteka zaprasza do współpracy wolontariuszy. Mile widziana znajomość języka ukraińskiego.

zajęcia biblioteka wersja polska

plakat zajęcia biblioteka esja ukraińska

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowi zaprasza od najbliższego poniedziałku na darmowe zajęcia artystyczne dla osób przybyłych z Ukrainy. Pierwsze zajęcia artystyczne, które prowadzić będzie pani Krystyna Turko, zaplanowano na poniedziałek, 14 marca o godzinie 17:00 w pracowni plastyczno-ceramicznej. Kolejne zajęcia będą miały miejsce w piątki o godzinie 16:00. Pani Krystyna do Żarowa przybyła z Lwowa, jest absolwentką Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Zajęcia artystyczne, Gminne Centrum Kultury i Sportu ul. Piastowska 10, poniedziałki godzina 17:00-18:30, piątki 16:00-17:30.

plakat zajęcia GCKIS wersja polska

plakat zajęcia GCKIS wersja ukraińska