Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Wagary w Centrum

  Oświata Kultura i Sport

Wagary w Centrum
15-03-2022

Wagary w Centrum

Jak wyglądał dawniej Żarów? Kim był Carl Friedrich von Kulmiz? Czym zajmowali się żarowianie na przełomie XIX i XX wieku? Na te i inne pytania odpowiemy podczas akcji "Wagary w Centrum"

Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Żarowska Izba Historyczna zapraszają dzieci i młodzież wraz z nauczycielami w pierwszy dzień wiosny na nietypowe lekcje. Dla wszystkich, którzy odwiedzą 21 marca Izbę historyczną i GCKiS będzie czekało mnóstwo atrakcji.

Organizatorzy ten dzień podzielili na dwa bloki tematyczne. Miłośników historii i wszelkich tajemnic zapraszamy do Żarowskiej Izby Historycznej. Tam zaplanowano cztery "lekcje". Pierwsza z nich została zaplanowana na godzinę 9:00, kolejne odpowiednio: 10:00, 11:00 i 12:00. Z kolei drugi blok będzie wyzwaniem dla dusz artystycznych. O godzinie 9:00 swoje drzwi dla wagarowiczów otwiera pracownia plastyczno-ceramiczna. Tu powstaną wasze gliniane rzeźby, obrazy i inne cuda, a jedynym ograniczeniem będzie wasza wyobraźnia. Zajęcia artystyczne zaplanowane zostały na godzinę 9:00, 10:30, 12:00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, GCKiS prosi o wcześniejsze zgłoszenie udziału w "Wagarach w Centrum”.