Oświata Kultura i Sport

Zawodnicy judo na podium
23-03-2022

Sukcesy naszych judoków

To, że są waleczne pisaliśmy już kilkukrotnie. A udział w kolejnych zawodach tylko potwierdza te słowa. Siostry Klaudia i Paulina Borowiec wróciły do Żarowa z kolejnymi medalami.

Klaudia zdobyła 2. miejsce i wywalczyła srebrny medal (kategoria U-18), a Paulina zakończyła zawody na 5. miejscu podczas XVIII Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo, który odbył się w dniach 19-20 marca w Suchym Lesie. W turnieju wzięło udział ponad 800 zawodników z 72 klubów z Niemiec, Ukrainy, Polski, Czech i Gruzji. Tym bardziej cieszymy się, że wśród medalistów znalazły się także mieszkanki gminy Żarów. Od niedawna nasze judoczki trenują w UKS Judo Świdnica. Klaudia walczy w barwach Juvenia Wrocław. Dziewczyny na co dzień trenują również we Wrocławiu, zwłaszcza przed zawodami.

Klaudia Borowiec na miejscu drugim na podium

Duży sukces na tych samych zawodach osiągnął także Dawid Kamiński mieszkaniec Kalna, który zdobył pierwsze miejsce i wywalczył złoty medal. Dawid pozostawił swoich rywali w tyle, choć poziom zawodów był bardzo wysoki. Na matach walczyli zawodnicy z wielu krajów, bardzo dobrze wyszkoleni. Dawid jednak nie miał sobie równych w swojej kategorii wagowej, a do kolekcji medali dołączył kolejne złote trofeum.

Dawid Kamiński z drużyną

Nasi judocy nie zawodzą na niwie sportowej i przyzwyczajają nas do swoich sukcesów. Niewątpliwie jest to efekt ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, jakie trzeba przyjąć, aby być najlepszym. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!