Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Prezentacja Tradycyjnych Stołów...

  Oświata Kultura i Sport

Prezentacje Stołów Wielkanocnych Jelenia Góra
07-04-2022

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z organizacjami działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz Galerią Nowy Rynek organizuje „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek”. Podczas prezentacji odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną”.

Prezentacja odbędzie się 9 kwietnia 2022 roku od godziny 12:00 do godziny 16:00 w Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze, ul. Podwale 25.

Prezentację uroczyście otworzy Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko wraz z Kanclerzem Kurii Biskupiej w Legnicy ks. Józefem Lisowskim oraz przedstawicielami: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Celem tego wydarzenia jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą przez m.in. zaprezentowanie świątecznych potraw i wypieków, występy zespołów ludowych, promowanie i sprzedaż rękodzieła charakterystycznego dla mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu.

W imieniu Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.