Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Nasze lokalne produkty będą...

  Oświata Kultura i Sport

Plakat Budujemy Muzeum Granitu
13-05-2022

Nasze lokalne produkty będą eksponowane w Muzeum Granitu

W minionym roku Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu" rozpoczęła budowę Muzeum Granitu w Dobromierzu.

– Jest to projekt z dotacją unijną dotyczący powstania Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku w ramach, którego chcemy promować produkty lokalne oraz stworzyć miejsce poświęcone granitowi – komentuje Krystian Ulbin, prezes LGD „Szlakiem Granitu".

Głównym zadaniem Centrum Turystycznego będzie wsparcie lokalnych producentów w działaniach promocyjno-sprzedażowych. Dodatkowo w budynku zostanie utworzone Muzeum Granitu. Ma to być miejsce, w którym chcemy pokazać bogatą historię ludzi i miejsc związanych z wydobyciem kamienia.

Wspólnie z LGD „Szlakiem Granitu” zapraszamy do współtworzenia tego miejsca, poprzez przekazywanie eksponatów (narzędzia, maszyny, dokumenty, zdjęcia itd.) związanych z wydobyciem i przeróbką kamienia. Dodatkowo ciekawe historie i wspomnienia związane z granitem chcemy zapisać na nośnikach audio-video i zachować dla przyszłych pokoleń jako wartość historyczno-edukacyjną.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z biurem LGD „Szlakiem Granitu" - tel. 661 238 869, e-mail: promocja@lgd-szlakiemgranitu.pl  lub o kontakt z pełnomocnikiem zarządu ds. Muzeum Granitu Sebastianem Klimsiak – tel. 695 788 682.

Dodatkowo zachęcamy także naszych żarowskich producentów lokalnych, aby również skontaktowali się biurem LGD „Szlakiem Granitu", w związku z promocją i reklamą swoich produktów. Powstające Muzeum Granitu będzie doskonałą formą promocji lokalnego rynku, jak i całej gminy Żarów.

Oprac. Magdalena Pawlik

plakat LGD Budujemy Muzeum Granitu