Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Nowa oferta biblioteki w Żarowie

  Oświata Kultura i Sport

Academica wypożyczalnia logo
23-05-2022

Nowa oferta biblioteki w Żarowie

Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Żarowie dołączyła do grona bibliotek należących do systemu Academica, który pozwala na dostęp do 3 623 365 publikacji cyfrowych.

Academica jest darmową wypożyczalnią umożliwiającą korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To dostęp do 3 623 365 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Przy wyszukiwaniu można korzystać z publikacji niechronionych prawem autorskim lub licencjonowanych oraz publikacji chronionych prawem autorskim, które są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.

- W Academice udostępniane są przede wszystkim książki i czasopisma naukowe ze zbiorów Biblioteki Narodowej, w tym: podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, lektury na konkursy i olimpiady przedmiotowe oraz czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dostępne są również publikacje niskonakładowe oraz niedostępne na rynku wydawniczym. W czytelni żarowskiej biblioteki jeden z komputerów został wydzielony wyłącznie do korzystania ze wspomnianych zasobów. Serdecznie zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki oraz wybrane soboty (lista na stronie www.biblioteka.um.zarow oraz Facebook biblioteki) – mówi Wioletta Kwiatkowska dyrektor biblioteki w Żarowie.

Informacja: Biblioteka Publiczna w Żarowie