Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Paweł Fajdek zdobył srebro na...

  Oświata Kultura i Sport

Paweł Fajdek z flagą biało-czerwoną
14-06-2022

Paweł Fajdek zdobył srebro na Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrym wynikiem udział w 98 PZLA Mistrzostwach Polski, które odbywały się w Suwałkach zakończył Paweł Fajdek. Co prawda rekord suwalskiego stadionu w rzucie młotem należał do Wojciecha Nowickiego, który wywalczył złoty medal, jednak Paweł Fajdek również pokazał klasę.

Nasz Żarowianin zaliczył trzy udane podejścia, a najlepsza trzecia próba dała mu wynik 77,13 m. Trzecie miejsce z wynikiem 73.77 m. zajął Marcin Wrotyński.

98 PZLA Mistrzostwa Polski, które rozrywały się w Suwałkach to była największa impreza sportowa w historii miasta. Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś gościł gwiazdy światowego formatu. Wśród nich byli medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzowie świata: Wojciech Nowicki, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek oraz sportowa ambasadorka Suwałk oszczepniczka Maria Andrejczyk.

Gratulujemy wszystkich medalistom i już dziś trzymamy kciuki za udział naszego Żarowianina Pawła Fajdka podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbędą się w miastach Eugene i Portland, na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych pomiędzy 15 i 24 lipca 2022 roku.