Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Dawid Kamiński trzeci w rankingu

  Oświata Kultura i Sport

Dawid Kamiński z zawodnikami i trenerem
15-06-2022

Dawid Kamiński trzeci w rankingu

Mieszkaniec Kalna Dawid Kamiński znalazł się na 3. miejscu w rankingu Dolnośląskiego Związku Judo Młodzików. To duży sukces naszego mieszkańca. W ostatnich zawodach Judo Baltic Cup podczas Pucharu Polski Młodzików, które odbyły się w Gdyni, Dawid zajął 5. miejsce w kat. 90 kg.

- Był to pierwszy start Dawida w takim mocnym turnieju, gdzie 3 walki były wygrane, a 2 przegrane. Warto było jechać na drugi koniec Polski. Mimo kilkuosobowej reprezentacji, klub Dawida, w którym trenuje na co dzień uplasował się na 4. miejscu na 48 startujących klubów – mówi mama Dawida Katarzyna Kamińska.

walka Dawida Kamińskiego

Dawid jest wychowankiem wrocławskiego klubu MaKo Judo, gdzie trenuje i rozwija umiejętności. Swojej pasji poświęca każdy wolny czas, bo tylko systematyczność i pracowitość jest gwarancją osiągnięcia sukcesu. Tych sukcesów nie brakuje w karierze młodego zawodnika, który jest medalistą wielu prestiżowych zawodów rozgrywanych zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

podium zawodników

Gratulujemy Dawidowi miejsca w czołówce najlepszych judoków Dolnośląskiego Związku Judo Młodzików i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe.

dyplom

Oprac. Magdalena Pawlik