Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Kinga Wąs Wicemistrzynią Dolnego Śląska

  Oświata Kultura i Sport

Kinga Wąs na podium
20-06-2022

Kinga Wąs Wicemistrzynią Dolnego Śląska

Kinga Wąs uczennica V klasy Szkoły Filialnej w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.
W pierwszym dniu eliminacji dostała się do finału biegu na 300m. W finale pobiegła bardzo dobrze, chociaż nie poprawiła swojego dotychczasowego rekordu i zakończyła bieg na wysokim 8 miejscu Mistrzostw Polski Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.
 
Kinga Wąs z zawodniczkami
 
Lekkoatletykę Kinga trenuje od półtora roku w klubie sportowym LKS Górnik Wałbrzych. Jej główną dyscypliną są biegi na krótkich dystansach. Obecnie jej rekord życiowy w biegu na 300m z wynikiem 45.76s daje jej 7 miejsce kobiet rocznika 2010 w rankingu Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i osiągnięcie IV klasy mistrzowskiej. 11 czerwca na Mistrzostwach Dolnego Śląska LDK w Świdnicy Kinga indywidualnie zajęła 2 miejsce w biegu na 300m w kategorii U14, jednocześnie została wicemistrzynią Dolnego Śląska, a sztafeta w której też brała udział zajęła 2 miejsce w kategorii U14. Ale sport to nie jedyna pasja młodej zawodniczki. Kinga uwielbia jeździć na rolkach i pasjonuje się również szkicem oraz malarstwem.
 
Kinga Wąs
 
W dniach 3.08.2022 -5.08.2022 Kinga reprezentować będzie nasz kraj i swój klub na zawodach międzynarodowych Europan Kids Athletic Games 2022 w Brnie. Już dziś trzymamy mocno kciuki za naszą mieszkankę i życzymy jej samych sukcesów.
 
Kinga Wąs na podium z innymi zawodniczkami
 
Oprac. Magdalena Pawlik