Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Żarowianie w Biegu Piastów

  Oświata Kultura i Sport

Żarowianie na Biegu Piastów
07-03-2023

Żarowianie w Biegu Piastów

W miniony weekend w Jakuszycach odbyły się główne zmagania w ramach 47. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Polana Jakuszycka była miejscem kultowej imprezy, która w tym roku organizowana była po raz 47. Bieg Piastów, to kilkanaście biegów dla każdego – wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą. Tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji. W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarstwa biegowego co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy. – Cieszymy się, że co roku możemy rywalizować na trasach Biegu Piastów, biegu z którym związani jesteśmy od niemalże samego początku. Pierwszy start nastąpił w piątej edycji i tak przez ponad czterdzieści lat bawimy się biegówkami, zaszczepiając tą aktywnością fizyczną kolejne pokolenia. Co roku jako jedyna zorganizowana grupa przyjeżdżamy z symbolami naszego miasta, które prezentujemy na starcie. W tym roku wystartowaliśmy na dwóch dystansach 50 i 25 km. Dziękujemy burmistrzowi Żarowa Leszkowi Michalakowi za kolejne już wsparcie finansowe ekipy narciarskiej – relacjonuje Bolesław Moryl, wiceprezes Miejskiego Koła PTTK Żarodreptaki w Żarowie.

 Bieg Piastów

Tego dnia grupa turystów z żarowskiego koła przemierzała trasę ze Szklarskiej Poręby do schroniska Pod Łabskim Szczytem.

Bieg Piastów

Bieg Piastów

Krzysztof Dutkiewicz