Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Urząd Miejski e-Urząd Miejski Profil zaufany

  e-Urząd Miejski

Profil zaufany
18-04-2019

Profil zaufany

Chcesz załatwić coś w urzędzie, ale nie masz kiedy? Tak jak zakupy i usługi bankowe wiele spraw publicznych można już załatwić przez internet bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy.
Co to jest profil zaufany i jak go założyć?

Podpis zaufany to podpis elektroniczny do podpisywania podań i wniosków składanych do podmiotów publicznych.

Jego założenie nie jest skomplikowane i można to zrobić w domu za pośrednictwem internetu korzystając ze strony internetowej: https://pz.gov.pl lub za pośrednictwem strony internetowej swojego banku.

Decydując się na założenie profilu zaufanego za pośrednictwem strony internetowej: https://pz.gov.pl musimy pamiętać, że aby profil zadziałał, to konieczna będzie wizyta w punkcie potwierdzającym (ZUS, Urząd Skarbowy, Urząd Miejski w Żarowie). Jeżeli tego nie zrobimy w przeciągu 14 dni od założenia profilu, to wniosek wygaśnie, a profil nie zadziała i konieczne będzie powtórzenie procesu od początku.

Potwierdzenia możemy dokonać w Urzędzie Miejskim w Żarowie, w godzinach pracy Urzędu.

Dla sprawnego przebiegu potwierdzenia prosimy o telefoniczne umówienie się z pracownikiem odpowiedzialnym za potwierdzanie Profilu Zaufanego:

Leszek Buchowski

Inspektor ds. informatycznych

307

74 30 67 307

Marcin Wolfram

Informatyk

356

74 30 67 356


Osoby, które mają konto osobiste w banku:

   

mogą utworzyć profil zaufany za pośrednictwem banku (lista banków przez które można założyć profil publikowana jest tutaj: https://pz.gov.pl/dt/registerByXidp). 

Jeżeli nie mamy konta w którymś z tych banków, to pozostaje tylko pierwszy z opisanych sposobów.