Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Urząd Miejski e-Urząd Miejski Karta Dużej Rodziny w formie...

  e-Urząd Miejski

Karta dużej rodziny
08-11-2019

Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej

Wszystkie osoby posiadające ważną tradycyjną Kartę Dużej Rodziny (karta plastikowa), o którą wnioskowały przed 1 stycznia 2018r. do końca tego roku mogą domówić bezpłatnie drugą formę karty – kartę elektroniczną (aplikacja na urządzenie mobilne).

Jest to bardzo wygodna forma karty, gdyż rodzic na jednym telefonie może wyświetlać karty całej rodziny. Dzieci na swoich telefonach mogą mieć dostęp tylko do własnej karty w formie elektronicznej. W aplikacji KDR można również zaznaczyć swoje ulubione punkty honorujące KDR, sprawdzić mapę partnerów programu oraz wyszukać ich po lokalizacji i kategorii. Aplikacja informuje o nowych zniżkach oraz partnerach programu.

Rodziny posiadające tradycyjną Kartę Dużej Rodziny, o którą zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 r., do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić drugą – elektroniczną formę tej Karty. Później będzie się to wiązało z opłatą 9,21 zł za kartę.

– W przypadku osób, które będą wnioskowały o nową Kartę Dużej Rodziny, niezależnie czy jest to pierwsza karta, czy kolejna np. z powodu zmiany danych, warto zaznaczyć na wniosku od razu obie formy Karty – tradycyjną plastikową i elektroniczną. Taki wniosek nie podlega opłacie i pozwoli uniknąć w przyszłości opłaty za domówienie drugiej formy KDR – tłumaczy minister Bożena Borys-Szopa. Szefowa MRPiPS zaznacza również, że w przypadku wnioskowania o duplikat Karty także warto zaznaczyć obie formy Karty, niezależnie od tego, jaką formę KDR miał wcześniej jej posiadacz. Wnioskodawca poniesie jedynie opłatę za duplikat – 9,56 zł, tak samo, jak w przypadku wnioskowania o tylko jedną formę Karty.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, iż Kartę Dużej Rodziny honoruje obecnie 6,1 tys. partnerów. Oferują oni zniżki w ok. 23,8 tys. lokalizacji w całej Polsce. Wśród partnerów są zarówno duże ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Do programu może dołączyć każda firma czy instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania.