Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Urząd Miejski Rozlicz PIT w gminie Żarów

  Urząd Miejski w Żarowie

Rozlicz PIT w gminie Żarów
18-03-2022

Rozlicz PIT w gminie Żarów

Trwa  okres rozliczeniowy z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego za rok 2021. Dlatego przypominamy Państwu jak ważna jest kwestia rozliczenia podatku w miejscu zamieszkania.

To gdzie się rozliczamy jest niezwykle ważne dla gminy, w której faktycznie się mieszka. Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) to jedno z najważniejszych źródeł dochodów gminy. Jeżeli mieszkacie w gminie Żarów i tutaj płacicie podatki, to macie udział w rozwoju swojej okolicy. Z podatków finansowane są lokalne inwestycje podnoszące komfort życia mieszkańców.

- Zapraszam tych z Was, którzy z Żarowem się związali, a jeszcze nie rozliczają tu podatków o to, żeby w zeznaniu podatkowym uwzględnili swój adres zamieszkania (to nie musi być meldunek) i rozliczyli się w Naszej gminie. Was nie będzie to kosztowało ani złotówki więcej, a dla gminy będzie to duże wsparcie. Od Ciebie będzie zależało jaka będzie gmina Żarów – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora. I dodaje. – Na co dzień korzystamy m.in. z naszych ulic, chodników, świateł latarni. Spacerujemy, odwozimy dzieci do przedszkola czy szkoły. Słowem korzystamy z naszej gminy. Pomóż nam ją rozwijać. Dlatego moja gorąca prośba do Was. Rozlicz PIT w Gminie Żarów. Wystarczy na pierwszej stronie w części B zeznania podatkowego wpisać faktyczny aktualny adres zamieszkania (nie zameldowania). To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądać nasza okolica, w której mieszkamy.

TO BARDZO PROSTE I WYSTARCZY:

- wpisać adres Urzędu Skarbowego właściwego dla danej gminy, w tym przypadku
Urząd Skarbowy w Świdnicy, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1, 58-100 Świdnica;
- wpisać aktualny adres zamieszkania w gminie Żarów;
- wypełnić bezpłatnie zgłoszenie aktualizujące ZAP-3 w części dotyczącej miejsca
zamieszkania i dołączyć je do zeznania podatkowego;
- przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście swoje zeznanie roczne PIT wraz ze
zgłoszeniem aktualizacyjnym ZAP-3 do Urzędu Skarbowego w Świdnicy, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1, 58-100 Świdnica.

Im więcej osób mieszkających w naszej gminie będzie wskazywało w rozliczeniu rocznym PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia wszystkich mieszkańców. Adres zameldowania nie ma znaczenia – ważne, gdzie rzeczywiście mieszkasz.

Pamiętajmy! Każdy podatnik ma wpływ na rozwój Gminy, w której mieszka, a tym samym polepszenie własnych warunków życia!

Magdalena Pawlik