Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Urząd Miejski Umowa na termomodernizację budynku SP...

  Urząd Miejski w Żarowie

Podpisanie umowy na termomodernizację budynku SP Imbramowice
18-05-2023

Umowa na termomodernizację budynku SP Imbramowice podpisana

Wraz z rozpoczęciem tegorocznych wakacji ruszą prace przy termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora, w obecności dyrektor szkoły Marioli Czarneckiej, podpisali umowę z wykonawcą inwestycji Zakładem Ogólnobudowlanym „OLMAX", który wygrał przetarg na realizację tego zadania.

Niebawem szkoła zyska nową instalację grzewczą, okna, drzwi, a jej wizerunek zmieni się nie do poznania. Wszystko w ramach termomodernizacji, na którą gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 4,9 mln złotych z Funduszu Rządowego Polski Ład.

- To bardzo ważna i długo wyczekiwana, zarówno przez mieszkańców, jak i nauczycieli oraz uczniów, inwestycja. Jak zapowiada wykonawca, prace rozpoczną się po oficjalnym przekazaniu placu budowy i podpisaniu niezbędnych pozwoleń na rozpoczęcie inwestycji. Będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych etapach tego zadania – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Podpisanie umowy na termomodernizację budynku SP Imbramowice

W ramach termomodernizacji wykonane zostanie ocieplenie budynków zewnętrznych, dachu, wymieniona będzie stolarka drzwiowa i okienna oraz drzwi wejściowe. I co ważne, szkoła zyska także nową instalację grzewczą. Budynek szkoły zostanie gruntownie wyremontowany. Będzie nowoczesny, ekologiczny i przyjazny środowisku.

Budynek SP Imbramowice

- Projekt termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach wielokrotnie omawialiśmy z dyrektor szkoły oraz przedstawicielami Rady Rodziców i Rady Szkoły. Wszyscy uczestniczyli w całym procesie projektowania i opiniowania tej inwestycji. Prace rozpoczną się w czerwcu, a wykonawca inwestycji, zgodnie z podpisaną umową, ma dokładnie 400 dni na wykonanie całego zadania – zaznacza zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Podpisanie umowy na termomodernizację budynku SP Imbramowice

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 4.858.840,27 złotych. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana będzie ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4,9 mln zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

Podpisanie umowy na termomodernizację budynku SP Imbramowice

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji