Jesteś na > Aktualności Wędkarze podsumowali 2018 rok

Grupa mężczyzn  na spotkaniu
29-01-2019

Wędkarze podsumowali 2018 rok

Wędkarze z koła PZW Żarów podsumowali rok na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczym, które odbyło się w niedzielę, 27 stycznia. To był udany rok dla żarowskich wędkarzy. Zorganizowano wiele zawodów wędkarskich i przeprowadzono też szereg akcji porządkowych nad wodami.

Wędkarze chętnie włączali się również we wszystkie prace społeczne, które realizowane były na tym obszarze, w tym także we współorganizację festynów i turniejów na terenie gminy Żarów. W spotkaniu sprawozdawczym uczesticzyli przedstawiciele Zarządu PZW Okręg Wałbrzych Tadeusz Chmieliński i Stanisław Pomykała oraz zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki. Podsumowanie roczne za 2018 rok przedstawili Jarosław Sypułowicz prezes żarowskiego koła, komisja rewizyjna, skarbnik oraz kapitan sportowy i opiekun szkółki wędkarskiej „Kroczki”.

Dziękujemy za owocną współpracę i realizację wspólnych celów na rzecz rozwoju wędkarstwa. Podziękowania składamy wędkarzom z naszego koła, a także władzom gminy Żarów – mówił prezes koła Jarosław Sypułowicz.

Na spotkaniu przedstawiciele zarządu okręgu wręczyli „Srebrną OdznakęMarkowi Dąbrowskiemu działaczowi w strukturach zarządu PZW Koło Żarów, a odznakę „Wzorowy młody wędkarz” 14-letniemu Kacprowi Morylowi za osiągnięte dotychczasowe wyniki. Wiele ważnych informacji przekazał żarowskim wędkarzom Tadeusz Chmieliński.

Tak, jak w roku ubiegłym jest zgoda na wędkowanie na wodach okręgu wrocławskiego, legnickiego i wałbrzyskiego. Niestety wody jeleniogórskie są objęte dodatkową opłatą. Warto zapoznać się z porozumieniami, jakie okręg wałbrzyski ma zawarte z innymi okręgami PZW, ponieważ jest dużo zmian w tym zakresie – przypominał Tadeusz Chmieliński z Zarządu PZW Okręg Wałbrzych.

Więcej informacji, ciekawostki oraz komunikaty można znaleźć na stronie internetowej żarowskiego związku wędkarskiego pzw.org.pl/zarow oraz na facebooku. W niedługim czasie pojawi się harmonogram zawodów koła. Wędkarze zachęcają już dziś do uczestnictwa w akcjach sprzątania terenów przy zbiornikach, które z pewnością będą wykonywane wiosną tego roku.