Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Ulica Zamkowa w remoncie

  Aktualności

Koparka
15-02-2019

Ulica Zamkowa w remoncie

Kontynuujemy kolejne inwestycje drogowe na terenie naszego miasta. Jak do tej pory wyremontowane zostały drogi przy ul. Wojska Polskiego, Dworcowej, Placu Wolności, Kopernika, Słowackiego, Puszkina i Kwiatowej. W tej chwili prace prowadzone są przy ulicy Zamkowej w Żarowie i zrywana jest tam stara nawierzchnia. Wciąż trwają również prace remontowe przy przebudowie ulicy Sportowej, która jest już przygotowana pod wylanie nowej nawierzchni asfaltowej.

asfaltowej.

Wszystkie zadania drogowe są realizowane w ramach dużego projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”.

Kolejny etap prac za nami. Zmodernizowanych zostało siedem dróg na terenie naszego miasta. Jako ostatnie wyremontowane zostaną drogi przy ul. Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza. Prace przy ul. Sportowej zaczęły się kilka tygodni temu, a w chwili obecnej trwa przebudowa ulicy Zamkowej. Wszystkie prace w tej części miasta powinny zakończyć się początkiem kwietnia. Niebawem ruszymy także z remontem ulicy Mickiewicza, która przebudowana będzie na odcinku od ronda do przejazdu kolejowego. Zakończenie całego zadania określone zostało w umowie na sierpień 2019 rok – powiedział burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz dofinansowania, które zostało przyznane w ramach realizacji unijnego projektu „"Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość dofinansowania to kwota 3 867 257,09 złotych. Koszt remontu dróg przy ulicy Sportowej oraz Zamkowej wynosi 577 tysięcy złotych.

Dzięki przeprowadzonym pracom drogi gminne na terenie naszego miasta zyskały nowe nawierzchnie, co wpłynęło nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

Magdalena Pawlik