Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

  Aktualności

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU 2019
03-06-2019

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie w piątek, 31 maja wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

W akcji przygotowanej przez koordynatorkę projektu Beatę Pis wzięły udział zarówno trzylatki, jak i starsze przedszkolaki z żarowskiej placówki. Przed rozpoczęciem konkurencji biegowej przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce prowadzonej przez nauczycieli placówki. Raźno i z zapałem wykonywały skłony, podskoki, żeby lepiej przygotować się do biegu.

Do wspólnej aktywności ruchowej najmłodszych zachęcała dyrektor Bajkowego Przedszkola Elżbieta Wierzyk wraz z nauczycielkami.

– W naszej zabawie uczestniczyło dziś ponad 120 przedszkolaków. Każdy biegł we własnym, indywidualnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi. A na mecie nie liczyło się zdobyte miejsce, lecz pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. Wysiłek i determinacja zostały nagrodzone. Każdy mały maratończyk otrzymał dyplom za udział w maratonie, a zwycięzcy medale – mówi Beata Pis z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Magdalena Pawlik