Jesteś na > Aktualności Czy rozjadą nas nową autostradą?

Mapa z zaznaczonym korytarzem A4
09-03-2020

Czy rozjadą nas nową autostradą?

25 lutego Starostwo Powiatowe w Świdnicy przekazało informację o planowanej naradzie w sprawie budowy/rozbudowy autostrady A4 na odcinku Wrocław – Krzyżowa. Zaproszenie skierowane było zarówno do samorządów powiatu świdnickiego jak i do wszystkich mieszkańców powiatu.

27 lutego na gminnej stronie internetowej ukazało się ogłoszenie o spotkaniu w sprawie konsultacji, a burmistrz wraz ze współpracownikami rozpoczął analizę proponowanych rozwiązań. Ponieważ zaproponowane przez firmę WYG International Sp. z o.o. koncepcje rozbudowy autostrady A4 są mocno kontrowersyjne, burmistrz podjął decyzję o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami w tym zakresie.

Przygotowano szczegółową analizę proponowanych rozwiązań korytarzy drogowych, które przebiegają przez teren naszej gminy jak i w jej pobliżu. Odbyły się pierwsze konsultacje, w trakcie których uczestniczyli radni i sołtysi wsi, na terenie których pojawiły się propozycje korytarzy drogowych. Konsultacje zaowocowały wypracowaniem projektu stanowiska, który publikujemy poniżej i zapraszamy do zapoznania się z nim.

Projekt Opini mieszkańców, sołtysów, radnych oraz Burmistrza Żarowa w sprawie budowy/rozbudowy autostrady A4 na odcinku Wrocław – Krzyżowa,
plik: pdf, Rozmiar: [52.79 KB]

Zapraszamy również do udziału w dyskusji nad projektem w trakcie zaplanowanych spotkań z mieszkańcami. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a kolejne: we wtorek o 17:00 w Mielęcinie, w środę o 17:00 w Wierzbnej i w czwartek również o 17:00 w Kalnie.

Zaplanowane na 17 marca 2020 r., w godz.: 15.00 - 17.00 spotkanie w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Świdnickiej 15A w Jaworzynie Śląskiej zostało odwołane.

Do pobrania wstępne korytarze planowanej autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S5.
Uwaga: Pliki pdf są dużej objętości i ich wczytanie trwa kilka-kilkanaście minut w zależności od przepustowości łącza internetowego.