Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Nocne łowy wędkarzy

  Aktualności

Grupa wędkarzy
06-07-2020

Nocne łowy wędkarzy

Blisko dwudziestu wędkarzy rywalizowało w nocnym turnieju wędkarskim, zorganizowanym nad Stawem Miejskim w Żarowie. Tytuł mistrzowski trafił do Damiana Skowrońskiego.

Adekwatnie do nazwy w nocy z soboty na niedzielę (27-28.07) spotkali się miłośnicy wędkarstwa, by wspólnie rywalizować o tytuł mistrzowski koła PZW Żarów. Rozpoczęcie zawodów nastąpiło o godz. 20:00 i trwało do 4:00 nad ranem.

- Tej nocy ryby nie żerowały tak jak tego oczekiwaliśmy. Cieszy frekwencja i bardzo miła atmosfera. Po tak długim okresie bez współzawodnictwa spowodowanym pandemią, ponownie mogliśmy zmierzyć się z kolegami. Cieszę się i jednocześnie dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas – mówi Mikołaj Moryl z PZW koło Żarów.

Tytuł wicemistrzowski zdobył Bohdan Moczulski. Trzecia pozycja przypadła Pawłowi Łotarewiczowi, a największą rybę złowił Jacek Czermański.

Zawody skierowane były do członków żarowskiego koła. Możliwy był połów na dwie wędki z wykorzystaniem techniki spławikowej oraz gruntowej. Za punktowane ryby liczono tylko te, powyżej trzydziestu centymetrów.

Krzysztof Dutkiewicz