Jesteś na > Aktualności Jak skorzystać z pomocy udzielanej w...

Plakat "Wspieraj Seniora" z napisami:
Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń na specjalną infolinię 22 505 11 11 "koszt połączenia wg standardowych stawek operatora Zgłoś, że podjąłeś decyzję, by dla bezpieczeństwa pozostać w domu #wspierajseniora
27-10-2020

Jak skorzystać z pomocy udzielanej w ramach programu „Wspieraj seniora”?

Od 23 października uruchomiony został Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

To dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię.

22 505 11 11 – dedykowana infolinia dla seniorów

W jego ramach uruchomiona zostanie dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior. Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy.

Wspieraj Seniora

www.wspierajseniora.pl – adres dla wolontariuszy

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów mogą zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy. Szczegółowe informacje dla Seniorów i chętnych wolontariuszy znajdują się na stronie www.wspierajseniora.pl.

Pomoc dla Seniorów w Gminie Żarów koordynowana jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie, nr tel. 74 30 67 018.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/rodzina/jak-skorzystac-z-pomocy-udzielanej-w-ramach-programu-wspieraj-seniora

Ulotka Wspieraj Seniora