Jesteś na > Aktualności Pomoc dla Amelki Gmyrek

Plakat Pomoc dla Amelki zdjęcie amelki z mamą
23-12-2020

Pomoc dla Amelki Gmyrek

Każdy z nas może pomóc chorej Amelce ze Strzegomia. Na prośbę rodziców i wolontariuszy poniżej publikujemy wszystkie niezbędne informacje, jak można wesprzeć chorą dziewczynkę, u której zdiagnozowano Rdzeniowy Zanik Mięśni. Lek dla Amelii jest nierefundowany w Polsce i kosztuje ponad 9 000.000 złotych.

- Na chwilę obecną zarejestrowaliśmy zbiórki pieniężne siepomaga.pl, pomagam.pl, trwają licytacje przedmiotów wystawianych przez społeczność na grupie facebookowej, a także udało nam się nagłośnić apel za pośrednictwem Telewizji Polskiej TVP3 Wrocław. Żyjemy z nadzieją, że uda nam się uzbierać potrzebną kwotę na lek.

Amelka pomoc

Lekarze postawili szokującą diagnozę. Do leczenia przystąpią tylko te dzieci, które nie przekroczyły wagi 13,5 kilogramów, a nasza córka waży 10 kilogramów. Diagnoza została postawiona za późno - mówią rodzice dziewczynki.

Amelka pomoc