Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

  Aktualności

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny
06-07-2021

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

Uwaga! Od 1 lipca zmiany w posługiwaniu się Kartą Dużej Rodziny w wersji elektronicznej.

Zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2021r. o zmianie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, z końcem czerwca aplikacja mKDR, w której do tej pory były dostępne elektroniczne Karty została zamknięta. Już od 1 lipca wszystkie Karty Dużej Rodziny w wersji elektronicznej są dostępne jedynie w aplikacji mObywatel. Za pośrednictwem aplikacji mObywatel rodzice i małżonkowie będą mogli wyświetlać Karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji m KADR).

- Aby móc korzystać z kart elektronicznych za pośrednictwem mObywatel należy mieć założony Profil Zaufany, a następnie na urządzeniach mobilnych takich jak: telefon komórkowy – smartfon, palmtop czy tablet, zainstalować aplikację mObywatel i pobrać Karty. Osoby nie mające dostępu do aplikacji mObywatel (np. Cudzoziemcy), będą musiały korzystać z kart tradycyjnych – mówi Aleksandra Walada-Czajka z Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Profil zaufany można założyć za pośrednictwem banku, w którym posiada się konto (wybrane banki) lub złożyć wniosek elektronicznie przez stronę internetową (www.pz.gov.pl), a następnie potwierdzić go w wybranych punktach tj. urząd skarbowy, ZUS, oddziały NFZ. Punkt potwierdzający znajduje się także w Urzędzie Miejskim w Żarowie, pokój nr 8 (wszelkie informacje dotyczące procedury uzyskania Profilu Zaufanego można uzyskać pod nr telefonu 74 30 67 307, 74 30 67 356).