Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Droga przy ul. Kawalerów Orderu...

  Aktualności

Burmistrz Leszek Michalak i wicemarszałek Grzegorz Macko trzymają promesę na drogę
02-08-2021

Droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej zostanie wyremontowana

Kolejna droga dojazdowa na terenach wiejskich doczeka się remontu. Gmina Żarów otrzymała dofinansowanie na modernizację drogi w Wierzbnej.

W piątek, 30 lipca wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oficjalnie przekazał promesę na kwotę 157.500 złotych na remont drogi dojazdowej w Wierzbnej. W ramach otrzymanego dofinansowania wyremontowana zostanie droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej. Zadanie realizowane będzie przy wsparciu budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ze środków na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

promesa

– Dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych oraz zaangażowaniu środków własnych każdego roku przybywa wyremontowanych dróg na wsiach. Potrzeb w tym zakresie jest jeszcze dużo, wiele dróg na terenach naszych wsi, czeka na kompleksowy remont. W tym roku nową drogę asfaltową zyska ulica Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa nowej drogi ruszy zapewne jesienią. Wcześniej ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Magdalena Pawlik