Jesteś na > Aktualności Trzymamy kciuki za występ Pawła Fajdka

Paweł Fajdek
04-08-2021

Trzymamy kciuki za występ Pawła Fajdka

Dziś czekają nas wielkie emocje. Paweł Fajdek mieszkaniec gminy Żarów i wychowanek UlKS-u Zielony Dąb Żarów powalczy o złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Paweł Fajdek czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem ma szansę dołączyć do swojej bogatej kolekcji medali, również złoty olimpijski krążek. Po raz pierwszy w swojej karierze awansował do olimpijskiego finału w rzucie młotem. Choć nie obyło się bez problemów podczas eliminacji, ale jak sam twierdzi, wygrał z demonami i znalazł się w najlepszej dwunastce Igrzysk Olimpijskich. Paweł awansował do finału z wynikiem 76,46 m. Był to dziewiąty wynik  klasyfikacji, ale najważniejsze, że dał awans do wielkiego finału.

Żarowscy kibice z pewnością śledzić będą dzisiejszy finał rzutu młotem mężczyzn. Zobaczymy w nim dwóch reprezentantów Polski, którymi są Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. Paweł to faworyt zawodów. Finał będzie można oglądać dziś o godz. 13.15 czasu polskiego.

Trzymamy kciuki za naszego Pawła Fajdka!

Fot. M.Biczyk, źródło: www.pzla.pl