Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Aktualności

Uczestnicy Biegu Tropem Wilczym w żarowskim Parku
05-08-2021

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Co roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji dziewiąty raz w Polsce, a po raz czwarty w Żarowie odbędzie się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Żarowski bieg zaplanowano na 15 sierpnia 2021. Wydarzenie organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu odbędzie się w Parku Miejskim przy ulicy Zamkowej.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w terminie 9-11 sierpnia na portierni krytej pływalni w Żarowie (25 pakietów). Pozostałe pakiety startowe wydawane będą w dniu zawodów w Parku Miejskim. Ilość pakietów startowych ograniczona - decyduje pierwszeństwo odbioru.

Już dziś możemy zdradzić, iż osoby, które zapiszą się na bieg jako pierwsze otrzymają m.in. pamiątkową koszulkę, a na mecie medal. Start zaplanowano na godzinę 10:00. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY.

Program:
9-11 sierpnia 2021 – zapisy: portiernia krytej pływalni w Żarowie, ul. Piastowska 10B (w godzinach otwarcia basenu) - 25 pakietów.
15 sierpnia 2021 – Park Miejski w Żarowie, ul. Zamkowa
9.00 – wydawanie pakietów otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zapisów
10.00 - odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu
12.00 - zakończenie wydarzenia