Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Wandalizm na boisku sportowym w Bukowie

  Aktualności

Zniszczone ławki na boisku w Bukowie
10-08-2021

Wandalizm na boisku sportowym w Bukowie

Na terenie boiska sportowego w Bukowie wandale zniszczyli stół z ławkami, które zakupione zostały ze środków budżetu gminy Żarów w ramach funduszu soleckiego.

To mieszkańcy wspólną decyzją przeznaczyli środki finansowe z funduszu sołeckiego na zakup stołów i ławek. Teraz zadają sobie pytanie, komu to przeszkadzało?

Wandale połamali stół z ławkami na boisku sportowym, ale jak przyznają sami mieszkańcy, to nie pierwszy taki incydent na terenie wsi. Nieznani sprawcy niszczą ławki, stoły, lampy, przystanki autobusowe czy urządzenia na placach zabaw. Wszystkie zagospodarowane miejsca mają służyć lokalnej społeczności, jednak często są niszczone i dewastowane.

Sprawcy zniszczeń powinni ponieść konsekwencje i odpowiedzieć za dokonane zniszczenia. Tylko, czy wiadomo, kto dokonał dewastacji? Jeśli wiadomo, to chyba warto wskazać wandali. Inaczej będą czuć się bezkarni i niczego się nie nauczą! Za powstałe szkody powinni bezwzględnie zapłacić sami sprawcy bądź ich rodzice.

Pamiętajmy, że nawet najlepsze i najbardziej trafne inwestycje nie będą miały sensu skoro nie będziemy potrafili uszanować miejsca, w którym mieszkamy i żyjemy.

Magdalena Pawlik