Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Dystrybutory wody w każdej szkole

  Aktualności

dystrybutor wody
10-08-2021

Dystrybutory wody w każdej szkole

We wszystkich szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest gmina Żarów zostały zainstalowane dystrybutory wody do napełniania butelek.

Urządzenia są bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej i dzięki wbudowanym filtrom uzdatniają wodę do picia. Zapewniają zawsze czystą i świeżą wodę bez konieczności korzystania z plastikowych butelek. Tuż po wakacjach uczniowie do woli będą mogli z nich pić kranówkę. Co ważne! Nie będzie potrzeby, aby uczniowie dźwigali plastikowych butelek w plecakach i gasili pragnienia słodkimi napojami. To dbałość o stan ich zdrowia, jak i środowiska.

dystrybutor wody

Dystrybutory wody, które zainstalowane zostały w szkołach na terenie gminy Żarów, sterowane są czujnikiem uruchamiającym wpływ wody. Wyposażone są również w oświetlenie ledowe, które zapewnia widoczność w obszarze napełniania butelek. Wbudowany licznik butelek BCD podaje liczbę zaoszczędzonych jednorazowych butelek plastikowych o pojemności 1 litra. Konstrukcja dystrybutora zapewnia proste użytkowanie, urządzenie spełnia także wymagania dostępu dla osób niepełnosprawnych.

dystrybutor wody

Pamiętajmy! Woda jest najzdrowszym i niedostarczającym kalorii napojem – nie tylko dla dzieci. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia każdy człowiek powinien wypijać dziennie około 2 litrów wody, która dodatkowo dostarcza naszemu organizmowi cenne składniki mineralne, wpływające korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu, który – nie zapominajmy – również składa się w 70% z H20.

zarowska kranówka

Żarowska kranówka jest poddawana systematycznym kontrolom na wszystkich etapach produkcji. Przechodzi także liczne analizy, a jej jakość badana jest przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy oraz Laboratorium JARS sp. z o.o. w Legionowie. Warto zatem pić kranówkę, jest zdrowa i tańsza od butelkowej, kupowanej w sklepie, ale też dlatego, że czujemy się odpowiedzialni za przyrodę wokół nas. Wybierając kranówkę, ograniczamy zużycie plastiku. To same korzyści, przede wszystkim dla naszego zdrowia i dla naszej planety.

Magdalena Pawlik