Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Chlebowzięci, czyli konkurs na...

  Aktualności

Chlebowzięci
17-08-2021

Chlebowzięci, czyli konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku

Już po raz piąty w zabytkowym młynie w Siedlimowicach zostanie zorganizowany Festiwal Mąki. A tym samym kolejny raz amatorzy domowego wypieku chleba będą mogli wziąć udział w konkursie Chlebowzięci.

Pieczesz chleb, uważasz, że robisz to dobrze? Ten konkurs jest dla ciebie. Po raz kolejny Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Najlepszy Chleb Domowego Wypieku „Chlebowzięci”. Konkurs organizowany jest w ramach V Festiwalu Mąki. W tym roku po raz kolejny przyznana zostanie nagroda specjalna dla najlepszego piekarza z terenu gminy Żarów.

 

Uczestnikami konkursu mogą być osoby wypiekające amatorsko chleb w warunkach domowych. Każdy miłośnik domowego wypieku może zgłosić jeden chleb o dowolnej gramaturze. Ocenie będzie poddawany smak, kolor i zapach. Jury także będzie brało pod uwagę wrażenie ogólne chlebów.

 

Laureatów poznamy 28 sierpnia podczas V Festiwalu Mąki, który organizowany jest na terenie gminy Żarów w zabytkowym i wciąż działającym młynie w Siedlimowicach.

 

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępny na stronie internetowej organizatora https://www.centrum.zarow.pl/index.php/sport-newsy/1753-chlebowzieci-czyli-konkurs-na-najlepszy-chleb-domowego-wypieku,

Chlebowzięci