Jesteś na > Aktualności Zbiórka krwi dla Igi

zbiórka krwi
18-08-2021

Zbiórka krwi dla Igi

Mieszkańcy gminy Żarów po raz kolejny pokazali swoje wielkie serca.
Podczas zbiórki krwi dedykowanej dla trzyletniej Igi Kiepury z Żarowa, chorującej na ostrą białaczkę szpiku kostnego, 17 sierpnia udało się zebrać rekordowe 23 litry i 850 ml krwi. Krew oddało 53 chętnych mieszkańców naszej gminy.
Organizatorami akcji byli Żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
– Nasza wtorkowa zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, jesteśmy pod wrażeniem jej wyników i dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew dla naszej małej mieszkanki Żarowa – Igi Kiepury. To piękny dar serca. Dziękujemy również za pomoc w organizacji akcji Burmistrzowi Leszkowi Michalakowi – mówi Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za wsparcie akcji, oraz firmie Usługi Transportowe Stanisław Ptak za pomoc w kwestiach organizacyjnych.

Organizatorzy już dziś zachęcają do kolejnej akcji zbiórki krwi, która zaplanowana została na 19 października

Zbiórka krwi

zbiórka krwi