Jesteś na > Aktualności Konkurs „Najpiękniejszy Ogród...

Najpiękniejszy Ogród Przydomowy na terenie Gminy Żarów
24-08-2021

Konkurs „Najpiękniejszy Ogród Przydomowy na terenie Gminy Żarów” rozstrzygniety.

Celem Konkursu było propagowanie dbałości o własną posesję i ogród, promocja pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych mających pozytywny wpływ na podniesienie wyglądu i estetyki miejscowości.

W dniach od 16.07.2021 do 21.07.2021 komisja konkursowa odwiedzała i oceniała ogrody zgłoszone w konkursie.

Skład komisji konkursowej:
- Przemysław Sikora - Zastępca Burmistrza
- Iwona Nieradka – radna Rady Miejskie w Żarowie
- Anna Suchodolska - Zastępca Dyrektora Gminnego Centrum, Kultury i Sportu w Żarowie
- Marta Jarosz – pracownik Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W dniu 10 sierpnia podczas obrad komisji wyłoniono zwycięzców oraz wyróżniono wyjątkowe koncepcje ogrodów mieszkańców naszej gminy. Laureaci konkursu 20 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Żarowie otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz vouchery do zrealizowania w sklepie ogrodniczym (za I miejsce 500 zł, za II miejsce- 300 zł, za III miejsce- 200zł). Burmistrz Leszek Michalak oraz członkowie komisji przekazali nagrody oraz złożyli gratulacje wszystkim uczestnikom.

Zwycięzcy:
I miejsce Pani Anny Szkudlarek
II miejsce Pani Magdaleny Pajor
III miejsce Pani Edyty Ziemkiewicz

Wyróżnienia dla Pani Ewy Wołek
- za doskonały pomysł wydzielenia stref ogrodu i oczko wodne ukwiecone liliami wodnymi w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wyróżnienia dla Pana Pawła Kostysko
- za piękny zakątek dla myślowych uniesień i relaksu dla ciała przyozdobiony aromatem pięknych kwiatów lilii w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wyróżnienia dla Pani Diany Woźniak
- za nowoczesną aranżację ogrodu szumiącego mnogością gatunków ozdobnych traw i iglaków w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wyróżnienia dla Pani Aurelii Wójcik
- za pomysłowa wizję efektownie uformowanego szpaleru drzew iglastych w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wyróżnienia dla Pani Doroty Warchoł
- za bogatą kolekcję róż ogrodowych dostarczających niezapomnianych wrażeń zmysłowych w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wyróżnienia dla Pani Krystyny Faruń
- za wielobarwne towarzystwo tulipanów, hortensji, róż i rododendronów okraszonych dorodnie owocującym krzakiem porzeczki czerwonej w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wyróżnienia dla Państwa Małgorzaty i Marka Salamon
- za rodondrenowy spektakl barw w ogrodowej przestrzeni wypoczynkowej w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wyróżnienia dla Pani Krystyny Domańskiej
- za aranżację małej przestrzeni ogrodu przy użyciu maksymalnej ilości gatunków roślin: lilii, róż, powojników, piwonii, hortensji, malw, irysów, rododendronów, floksów, tulipanowca … w Konkursie „ Najpiękniejszy Ogród Przydomowy w Gminie Żarów ”

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy pięknych ogrodów.
Zwycięzcy konkursu