Jesteś na > Aktualności Otwarcie skweru C.Kulmiza „Cho na...

Otwarcie skweru Carla Kulmiza
30-08-2021

Otwarcie skweru C.Kulmiza „Cho na społeczną przestrzeń”

W najbliższy piątek, 24 września otwarty zostanie zrewitalizowany skwer przy ul. Krasińskiego w Żarowie.

Teren ten zmienił swój wizerunek, a w ramach prac, które zostały tutaj zrealizowane, zainstalowaliśmy nowe oświetlenie, wykonaliśmy chodnik, ciągi piesze, przebudowaliśmy miejsca parkingowe i przygotowaliśmy podłoże pod nowe nasadzenia. Postawione zostały także ławki oraz zainstalowano kamery monitoringu. Prace sfinansowane zostały ze środków własnych budżetu gminy Żarów w wysokości ponad 145 tysięcy złotych, a także sponsora rewitalizacji skweru zakładu Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów Sp. z o.o. w wysokości 20 tysięcy złotych.  W prace przy rewitalizacji skweru włączyli się także wolontariusze oraz Fundacja Inicjatywa B.

otwarcie skweru plakat

ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA OTWARCIE SKWERU CARLA KULMIZA. PRZYGOTOWALIŚMY DLA PAŃSTWA:

- EKOlogiczne stoisko
- EKO-gadżety
- porady w ramach punktu konsultacyjnego "Czyste Powietrze"
- ulotki oraz informacje: "Jak prawidłowo segregować śmieci"
- inne atrakcje przygotowane przez Fundację Inicjatywa B.

Dzięki zrealizowanym pracom, teren ten z pewnością stanie się dobrym miejscem do wypoczynku i spotkań mieszkańców naszego miasta.

PIĄTEK 24 WRZEŚNIA, GODZ. 17.00-21.00