Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Spotkanie ze średniowieczem i...

  Aktualności

Walka wojów na jarmarku średniowiecznym w Wierzbnej
03-09-2021

Spotkanie ze średniowieczem i widowisko multimedialne

Macie Państwo plany na weekend? Zapraszamy do Żarowa i Wierzbnej.

Sobota, 4 września 2021r.: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza na multimedialny spektakl poświęcony twórczości Stanisława Lema. Widowisko multimedialne ma na celu przedstawienie życia i twórczości tego wybitnego pisarza gatunku SF w roku, w którym przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema. LEM 3836, Gminne Centrum Kultury i Sportu, ul. Piastowska 10a, godzina 19.00, sala kameralna I piętro, wstęp wolny.

LEM widowisko multimedialne

Niedziela, 5 września 2021r.: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego oraz DUX i Przyjaciele zapraszają na podróż do przeszłości do czasów naszych słowiańskich przodków i szlachetnych rycerzy. Wydarzenie zostało zaplanowane na terenie kompleksu pocysterskiego.

PROGRAM:

9.00 -16.00 III runda VII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego pod patronatem Burmistrza Żarowa, Leszka Michalaka
14.00-18.00 Spotkanie ze średniowieczem: Tak żyli ludzie. Tak było
 
POKAZ MODY ŚREDNIOWIECZNEJ
Opowieść o strojach z czasów dawnych na pokazie średniowiecznej mody.
 
WALKI WOJÓW i RYCERZY
Dzielni Słowianie, bezlitośni wikingowie i szlachetni rycerze ku Waszej uciesze, walczyć będą na ubitej ziemi pokazując, który z nich czempionem z Wierzbnej zostanie!
 
GRY I ZABAWY
Rzut oszczepem, ścinanie głów, przeciąganie liny, kręcioł, polowanie na dziką świnię - tak się kiedyś ludzie bawili! Śmiałkowie wykażą się siłą, sprytem i zręcznością, a zwycięzcy zazdrość wzbudzać będą pośród tłumów!
 
plakat spotkanie ze średniowieczem w Wierzbnej
 
WALKA Z WOJEM
Jeżeli czujesz, że męstwa Ci nie brakuje, to spróbować możesz sił swoich w walce z naszymi najlepszymi wojownikami!
 
RZEMIEŚLNICY I KUPCY
Rzemieślnicy, w swych sztukach biegli i szkoleni, opowiedzą o swoim fachu, narzędziach i materiałach. Nabyć też będzie można wytwory ich rąk.
Nie zabraknie dobrego jadła i napitku.

Miłośników historii zabierzemy na spacer z przewodnikiem a na tych którzy będą chcieli spróbować sił w strzelaniu z łuku będą czekali najlepsi fachowcy.
 
ZAPRASZAMY