Jesteś na > Aktualności Rolnicy dziękowali za plony na mszy...

Panie z KGW Kalno i burmistrz Leszek Michalak
06-09-2021

Rolnicy dziękowali za plony na mszy dożynkowej

Uroczystą mszą świętą w intencji rolników, ogrodników i sadowników rozpoczęły się dożynki parafialne w Kalnie.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kalna, Bożanowa, Wierzbnej i Nowic w pięknych ludowych strojach przygotowały do poświęcenia wieniec dożynkowy, chleb, wino, kosz owoców i warzyw. W uroczystościach parafialnych dożynek uczestniczył także burmistrz Leszek Michalak oraz sołtysi, rolnicy i mieszkańcy wsi.

- Piękne i dobitne słowa kazania o miłości bliźniego i szacunku do chleba i ciężkiej pracy na roli wygłosił podczas kazania ksiądz Grzegorz Ławniczak. Msza Dożynkowa to najpiękniejsza tradycja w naszej parafii, ze wzruszeniem słuchamy podziękowań Bogu za ciężką pracę na roli, która przynosi piękne plony w postaci chleba. To jedna z najpiękniejszych mszy św., nie tylko dla rolników, ale dla każdego mieszkańca wsi, całej naszej społeczności. Na zakończenie uroczystości, już pod kościołem, wszyscy przełamaliśmy się poświęconym bochnem chleba, życząc sobie wszystkiego najlepszego – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Oprac. Magdalena Pawlik

Dożynki parafialne Kalno