Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności 6. Żarowskie Biegi Strefowe. Zapisy –...

  Aktualności

Sportowcy na Biegach Strefowych
08-09-2021

6. Żarowskie Biegi Strefowe. Zapisy – ostatni dzwonek!

Po raz szósty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotował w tym roku wiele nowinek.

Ponownie jak w latach ubiegłych sponsorem głównym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. W tym roku zawody sportowe organizowane są w ramach XX-lecia Podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z tej okazji już 26 września 2021 roku wszyscy miłośnicy biegów będą mogli spróbować swoich sił. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe.
W tegorocznej edycji znajdą się wszystkie kategorie, które pojawiły się w latach ubiegłych. Po raz kolejny osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach, sklasyfikowani zostaną w „Żarowskiej Piętnastce”.
W biegu głównym na dystansie 10 km nagrodzimy najlepsze małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park", wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km.
Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Warto licznie wziąć udział na dystansie 10 km, gdyż dla najliczniejszej grupy mamy przewidzianą specjalną nagrodę. Wydarzeniem towarzyszącym będą biegi dla dzieci, które odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie, tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, gdzie będą znajdowały się stoiska sponsorów.

logo i sponsorzy biegu

HARMONOGRAM

26.09.2021
godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
godz. 9:35 - start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród
godz. 10:00 - start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km
godz. 12:00 - start biegu głównego na dyst. 10 km
po godz. 13:00 - wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 km i 10 km

Wciąż można zapisywać się na bieg. Rejestracja nowych zawodników na datasport.pl

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, Yagi Poland, Electrolux Żarów, TP Reflex Group, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone, JAKO Polska, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Kwiaciarnia Pan Tulipan.

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 26 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta).W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych.

Krzysztof Dutkiewicz