Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności O twórczości Stanisława Lema na...

  Aktualności

Autorzy widowiska multimedialnego o twórczości Stanisława Lema w GCKiS Żarów
10-09-2021

O twórczości Stanisława Lema na spektaklu multimedialnym

Widowisko multimedialne, na które w minioną sobotę, 4 września zaprosiło mieszkańców Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w ciekawy i oryginalny sposób opowiadało o życiu oraz twórczości Stanisława Lema.

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema – jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów i filozofów XX wieku.

Spektakl LEM 3836, który odbywał się w Żarowie, miał na celu przedstawienie twórczości pisarza, w setną rocznicę Jego urodzin. Całe widowisko, który odbyło się w Żarowie, było przeplatane muzyką i animacjami komputerowymi stworzonymi specjalnie na potrzeby spektaklu. Autorzy projektu zadbali o odpowiednie światło, muzykę i obraz, przedstawili także uczestnikom spotkania, fantastyczne wątki, które obecne były tak bardzo w twórczości Lema.

– Chcieliśmy przedstawić to wydarzenie głównie w oprawie audio-wizualnej, by było ciekawe nie tylko dla znawców twórczości Lema, ale także dla osób, które zetkną się z tym pisarzem po raz pierwszy – mówił Dariusz Miziarski, autor projektu.

Wszechświat, rozwój nauki i techniki, a także ludzka natura to tematy, które w swoich dziełach poruszał Stanisław Lem. W swoim autorskim projekcie autorzy przedstawili wątki, które obecne były w książkach pisarza, ale także jego życie i fakty z biografii.

Młodym autorom projektu świetnego występu pogratulował zastępca burmistrza Przemysław Sikora, który również obecny był na widowisku multimedialnym.

- Gratuluję świetnego występu artystycznego. W ciekawy i oryginalny sposób pokazana została twórczość Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Magdalena Pawlik

 

 

Widowisko multimedialne Lem

spektakl Lem
spektakl Lem
spektakl Lem
spektakl Lem
spektakl Lem
spektakl Lem
spektakl Lem