Jesteś na > Aktualności Przebudowany skwer przy ul....

Zastępca burmistrza Przemysław Sikora, dyrektor PCO Łukasz Izbiński i Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B podczas sadzenia drzewka na skwerze
27-09-2021

Przebudowany skwer przy ul. Krasińskiego otwarty dla mieszkańców

Zakończyły się prace związane z modernizacją i przebudową skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie.
Jeszcze kilka miesięcy temu teren ten nie był dobrą wizytówką naszego miasta. Ale dzięki pracom, które zostały tutaj zrealizowane, jest to kolejna przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców w Żarowie, sprzyjająca spotkaniom, relaksowi, a także aktywnemu spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. W piątek, 24 września skwer został oficjalnie otwarty i przekazany do użytku mieszkańcom.

- W ramach rewitalizacji zamontowaliśmy nowe oświetlenie, wykonaliśmy chodnik i ciągi piesze, przebudowaliśmy miejsca parkingowe, przygotowaliśmy podłoże pod nowe nasadzenia, postawione zostały nowe ławki oraz zainstalowane kamery monitoringu. Łącznie na rewitalizację tego terenu wydatkowaliśmy blisko 150 tysięcy złotych. Dzisiaj jest ten moment, kiedy chcemy podziękować inicjatorom tego przedsięwzięcia Fundacji Inicjatywa B, wolontariuszom, stowarzyszeniom oraz wszystkim, którzy włączyli się w działania na rzecz rewitalizacji skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie. Podziękowania składam również pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie, którzy poza swoimi obowiązkami, również w weekendy, przychodzili, podlewali, sadzili kwiaty i doglądali, żeby miejsce to wyglądało tak jak dziś. W przygotowanie tego terenu włączali się także radni Rady Miejskiej, którym również składam wielkie podziękowania. Dziękuję także zarządowi Polskiej Ceramiki Ogniotrwałej – mówił podczas otwarcia skweru burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje przy skwerze Kulmiza sfinansowane zostały ze środków własnych budżetu gminy Żarów w wysokości blisko 150 tysięcy złotych, a także sponsora rewitalizacji skweru zakładu PCO Żarów w wysokości 20 tysięcy złotych.

- W minionym roku obchodziliśmy piękną rocznicę 170-lecia naszego funkcjonowania. Chcieliśmy pozostawić po sobie coś więcej, jakiś ślad dla mieszkańców gminy Żarów. Ze wspólną pomocą Urzędu Miejskiego w Żarowie i Fundacji Inicjatywa B udało się stworzyć ciekawy projekt, którego efekty możemy podziwiać przy ul. Krasińskiego w Żarowie. Bardzo dziękuję wszystkim inicjatorom tego przedsięwzięcia – mówił Łukasz Izbiński dyrektor finansowy z Polska Ceramika Ogniotrwała S.A. w Żarowie.

Otwarciu skweru towarzyszyły liczne atrakcje dla mieszkańców. Nabyć można było EKOlogiczne gadżety przygotowane na stoiskach Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz Stowarzyszenia Zielony Żarów. Przy okazji, przy stoisku UM Żarów każdy zainteresowany mógł uzyskać informacje dotyczące EKOlogicznych programów realizowanych przez gminę Żarów. O nasadzeniach w tym miejscu opowiadały projektantki. Zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Łukasz Izbiński dyrektor finansowy z Polska Ceramika Ogniotrwała S.A. w Żarowie oraz Tomasz Nycz wspólnie zasadzili także drzewko, które będzie symbolem tego zrewitalizowanego miejsca, skweru Carla Kulmiza.

Otwarcie skweru przy ul. Krasińskiego

otwarcie skweru