Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Akcja #sadziMY. Odbierz sadzonkę i...

  Aktualności

drzewa
29-09-2021

Akcja #sadziMY. Odbierz sadzonkę i posadź własne drzewo

Każdego roku polscy leśnicy sadzą 500 milionów drzew. Ty również możesz posadzić własne – na przełomie września i października nadleśnictwa rozdawać będą bowiem sadzonki.

Trzecia edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY odbędzie się już w tym tygodniu. Swoje drzewo będzie mógł posadzić każdy, kto 30 września lub 1 października zjawi się pod siedzibą nadleśnictwa i odbierze sadzonkę.

Sadzonki będzie można również odbierać w świdnickim Nadleśnictwie.

– W najbliższy czwartek i piątek (30 września i 1 października) w godzinach 10.00-15.00 zapraszamy Was przed siedzibę Nadleśnictwa Świdnica przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 11 w Świdnicy po odbiór bezpłatnych sadzonek. Posadź otrzymane od leśników drzewka tam, gdzie będziesz mógł się nimi opiekować. Odwdzięczą się stukrotnie – mówią świdniccy leśnicy.

Akcja #sadziMY plakat

Akcja #sadziMY została zainaugurowana w 2019r. przez prezydenta Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby.