Jesteś na > Aktualności Dziękujemy za twój udział w Narodowym...

podziękowanie spis
06-10-2021

Dziękujemy za twój udział w Narodowym Spisie Powszechnym

Od 1 kwietnia do 30 września 2021r. trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Jest to badanie statystyczne, realizowane raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie. To najważniejsze badanie i źródło danych, które pozwala zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Udział w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań był obowiązkowy. Na podstawie danych ze spisu powszechnego rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. Dane statystyczne zbierane podczas spisów powszechnych mają bezpośrednie przełożenie na wysokość unijnych dotacji.

Koniec spisu powszechnego to okazja do podziękowania wszystkim, którzy wypełnili obowiązek spisowy i wzięli udział w badaniu.

Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak składa podziękowania wszystkim mieszkańcom za udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 oraz pracownikom Gminnego Biura Spisowego, którzy nieustannie przypominali, że wszyscy #LiczymySięDlaPolski i każdy z nas powinien wziąć udział w spisie powszechnym.