Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Ponad 15 litrów krwi dla potrzebujących

  Aktualności

Krwiodawcy podczas oddawania krwi w Żarowie
20-10-2021

Ponad 15 litrów krwi dla potrzebujących

To była udana zbiórka krwi. Podczas wczorajszej zbiórki udało się zebrać ponad 15 litrów tego życiodajnego płynu, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym.

Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi w Żarowie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

krwiodawcy podczas oddawania krwi

- Krew, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, kiedy dawców wciąż brakuje, jest na wagę złota. Wciąż jest potrzebna pacjentom leczonym w szpitalach. Do udziału w zbiórce nie trzeba było nikogo namawiać, krew oddały 34 osoby, co przełożyło się na wynik ponad 15 uzbieranych litrów krwi. Wszystkim krwiodawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel składam serdeczne podziękowania. To krwiodawcy i społecznicy, którzy zawsze pomagają w różnych przedsięwzięciach, są największą siłą naszych akcji – mówił Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

krwiodawcy podczas oddawania krwi

Organizatorzy już dziś zapraszają na ostatnią tegoroczną zbiórkę krwi, która odbędzie się 21 grudnia. Świąteczna zbiórka krwi odbędzie się w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Armii Krajowej 60a w Żarowie.

Magdalena Pawlik