Jesteś na > Aktualności Uwaga na silne porywy wiatru!...

Przewrócone drzewo przy ul. Armii Krajowej w Żarowie
21-10-2021

Uwaga na silne porywy wiatru! Uważajmy na siebie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie o wystąpieniu silnego wiatru. W związku z porywistym wiatrem, w gminach na terenie powiatu świdnickiego interweniują strażacy. Silny wiatr przewraca drzewa i łamie gałęzie.

Druhowie z żarowskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych intensywnie pracują również na terenie gminy Żarów. Strażacy interweniowali przy usuwaniu drzewa przy ul. Armii Krajowej w Żarowie, które stwarzało niebezpieczeństwo dla kierowców i mieszkańców.

powalone drzewo

Apelujemy do Państwa, aby:

● słuchać aktualnych prognoz pogody w środkach masowego przekazu

● usunąć z balkonów, tarasów i parapetów okien rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Pamiętajmy, że mogą one stworzyć niepotrzebne zagrożenie dla Ciebie, Twoich bliskich i osób postronnych

● nie szukaj schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi i lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe

● dokładnie zamknąć drzwi i okna

● nie parkujmy samochodów w pobliżu drzew

powalone drzewo