Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Gramy dla chorej Marcelinki ze...

  Aktualności

Charytatywny Turniej Piłkarski plakat
26-10-2021

Gramy dla chorej Marcelinki ze Strzegomia

Kluby sportowe „Zjednoczeni Żarów” i „Silesia Żarów” we współpracy z gminą Żarów zapraszają na charytatywny turniej piłkarski „Gramy dla chorej Marcelinki ze Strzegomia”.

17-miesięczna dziewczynka choruje na nowotwór mózgu, a ratunkiem jest kosztowna terapia  protonowa. Jest to bardzo precyzyjna metoda radioterapii, głównie ze względu na właściwości fizyczne samych protonów, jak również ze względu na rozkład dawki protonowej w tkankach. Wykorzystanie tej metody zapewnia większą precyzję w dostarczaniu dawki promieniowania do nowotworu, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia zdrowych sąsiadujących tkanek, mniejsze ryzyko powikłań i większe prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegu.

Dziewczynka jest pod opieką Fundacji siepomaga.pl, gdzie uruchomiona została zbiórka. Każdy z nas może wesprzeć kosztowne leczenie Marcelinki. Wystarczy wejść: https://www.siepomaga.pl/zycie-marcelinki?fbclid=IwAR1Yw3yVvxRaKjWKVX67IpClaX6ob8JkWSzkgLwcNMPTxnNvasYHLL6CnFo i udostępnić informację albo przekazać swój datek.

Nie możemy przejść obojętnie wobec dramatu, przed jakim stoją rodzice Marcelinki, dlatego organizujemy szereg wydarzeń charytatywnych, z których dochód zostanie przekazany na konto Fundacji siepomaga.pl. W najbliższą sobotę, 30 października na stadionie sportowym w Żarowie rozegrany zostanie turniej piłkarski w dwóch kategoriach: 2010/2012 i 2013/2014. Wpisowe 100 złotych, zapisy pod nr tel. 784 283 680. Podczas turnieju będzie możliwość zakupu ciast i przekąsek. Początek turnieju o godz. 8.30.

Instruktorzy Zumba Fitness Marzena Maziak i Konrad Wrona zapraszają także na charytatywną zumbę Halloween, która odbędzie się w piątek, 29 października w godz. 19.00-20.00 na hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W tym dniu, dzięki dobrej zabawie będziemy również pomagać i wszystkie wpłaty zasilą konto Marcelinki. Wstęp: cegiełka w wysokości min. 15 złotych.

Charytatywna Zumba Halloween plakat

Zbiórkę dla Marcelinki zorganizowała także Szkołą Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu. We wspólną akcję zaangażowała się Szkolna Rada Rodziców, młodzież, rodzice i mieszkańcy.

Oprac. Magdalena Pawlik