Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Jerzy Kryszak w Żarowie

  Aktualności

plakat Kryszak
11-11-2021

Jerzy Kryszak w Żarowie

Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się z bezpośredniego spotkania z publicznością, którą angażuje w swoje skecze.

Jerzy Kryszak propaguje zręczny dowcip publicystyczny, pełen świeżego spojrzenia na wady i słabości bieżących wydarzeń. Prześmiewca, satyryk, obserwator celebrytów, polityków oraz ulicy. Śmieszy i wzrusza, bawi siebie i publiczność. Satyryk ze swoim najnowszym programem wystąpi w niedzielę, 28 listopada w Żarowie.

Jerzy Kryszak tnie ostrzem satyry, ale nie rani. Teksty pisze sobie sam - ale nic w tym dziwnego - Sienkiewicz też sobie pisał. Kryszak także umiejętnie wciela się w postać, którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje: po prostu stwarza niepowtarzalne widowisko, na które publiczność reaguje śmiechem i brawami. Show Jerzego Kryszaka to występ zarówno dla młodych, jak i dla starszych. Jerzy Kryszak urodził się 24 kwietnia 1950r. w Kaliszu-Czaszkach. Dyplom zawodowego aktora otrzymał kończąc PWST w Krakowie w 1974 roku. Przez kolejne cztery lata był aktorem w "Teatrze Słowackiego" w Krakowie, a później w "Ateneum" w Warszawie. Lata dziewięćdziesiąte to dla Kryszaka przełom. Porzuca teatr i film, by zająć się twórczością kabaretową.

Bilety zakupione w pierwszym terminie zachowują ważność. Bilety ponownie pojawią się w sprzedaży 12 listopada. Będzie je można nabyć w sekretariacie GCKiS od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 lub codziennie w kasie basenu w godzinach 6:00-22:00. W związku z obowiązującymi obostrzeniami ilość biletów ograniczona. Zapraszamy!

plakat Kryszak