Jesteś na > Aktualności Świąteczna zbiórka krwi. Zebrano...

Krwiodawcy podczas oddawania krwi w trakcie świątecznej zbiórki krwi
22-12-2021

Świąteczna zbiórka krwi. Zebrano ponad 15 litrów krwi

Na apel żarowskiego klubu Honorowych Dawców Krwi oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha odpowiedziało wielu chętnych mieszkańców gminy Żarów.

We wczorajszej, świątecznej zbiórce krwi udało się zebrać ponad 15 litrów krwi. Krew oddały 34 osoby.

- To najcenniejszy prezent na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom oraz mieszkańcom, którzy uczestniczyli w świątecznej zbiórce krwi. Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne zbiórki krwi, które odbędą się w 2022 roku – mówił Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

krwiodawca podczas oddawania krwi

Pierwsza zbiórka krwi w nowym roku zaplanowana została na 15 lutego 2022 roku w sali widowiskowej przy ul. Armii krajowej 60A w Żarowie.