Jesteś na > Aktualności Spotkanie informacyjne dotyczące...

plakat informacyjny Spotkanie Informacyjne "Budowa/rozbudowa autostrady A4..."
18-01-2022

Spotkanie informacyjne dotyczące rozbudowy autostrady A4

Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 26 stycznia o godz. 17.00 w formule on-line.

Spotkanie dotyczy realizacji inwestycji "Budowa/rozbudowa autostrady A4 Legnica Południe (z węzłem) - Wrocław Wschód (bez węzła)/węzeł Stary Śleszów (z węzłem) i budowa drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków". Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, spotkanie informacyjne odbędzie się zdalnie, w systemie wideokonferencji, przy użyciu ogólnodostępnej aplikacji.

Celem inwestycji jest rozbudowa/budowa autostrady A4 o przekroju dwujezdniowym. trzypasmowym oraz budowa dwujezdniowej, dwupasmowej drogi ekspresowej S5, które pozwolą na:

- poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego w sieci dróg,

- przejęcie ciężkiego ruchu tranzytowego z dróg niższych klas

- odciążenie istniejącej sieci drogowej

- polepszenie dostępności transportowej terenu Dolnego Śląska

- zwiększenie mobilności mieszkańców, a przez to także zwiększenie rozwoju różnych form turystyki

- zwiększenie aktywności i atrakcyjności gospodarczej regionu powodujące powstanie nowych miejsc pracy,

- poprawę warunków życia mieszkańców w regionie.

Na stronie internetowej: https://a4-s5-stesr.pl/ zamieszczone zostały materiały informacyjne dotyczące tej inwestycji, wśród których znajduje się Formularz opinii (do pobrania) umożliwiający Państwu wskazanie preferowanego wariantu oraz przekazanie ewentualnych uwag lub sugestii.

Wypełniony formularz nalezy przesłać do dnia 09.02.2022r. na adres: IVIA S.A. al. W. Roźdźieńskiego 91 40-203 Katowice lub pocztą elektroniczną (w postaci skanu) na adres e-mail: a4wroclaw-legnica@ivia.pl

Do pobrania:

Ikona pdfUlotka Informacyjna, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [580.24 KB]