Jesteś na > Aktualności Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, sekretarz gminy Sylwia Pawlik składają kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Żarowie
04-05-2022

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła zgodnie z tradycją uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie.

Po zakończonej mszy świętej odbył się uroczysty przemarsz w asyście Żarowskiej Orkiestry Dętej pod Pomnik Pamięci Narodowej. Odśpiewaliśmy tam Mazurka Dąbrowskiego, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pamięci poległych w obronie Naszej Ojczyzny. Do wszystkich zgromadzonych mieszkańców swoje przemówienie skierował burmistrz Leszek Michalak.

- Obchodzimy dziś kolejną, 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. I chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Dziękuję pocztom sztandarowym, organizacjom kombatanckim, służbom mundurowym, wszystkim oficjalnym delegacjom, młodzieży szkolnej, orkiestrze dętej oraz mieszkańcom biorącym udział w dzisiejszej uroczystości upamiętniającej 231.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Kwiaty pod Pomnikiem złożyli burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą oraz sekretarz gminy Sylwią Pawlik, radni Rady Miejskiej: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka i radna Ewa Góźdź, dyrektorzy szkół i przedszkola wraz z uczniami, przedstawiciele organizacji i jednostek podległych na terenie gminy Żarów, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Związku Sybiraków i Byłych Więźniów Politycznych RP, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie, strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i funkcjonariusze KP Żarów.

Obchody 3 Maja w Żarowie

przedstawiciele władzy gminy Żarów podczas obchodów 3 Maja
funkcjonariusze KP Żarów
przedstawiciele władzy gminy Żarów podczas obchodów 3 Maja