Jesteś na > Aktualności Spółka wodna podsumowała 2021 rok

Delegaci Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie
23-05-2022

Spółka wodna podsumowała 2021 rok

Zarząd Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie podsumował zeszłoroczną działalność oraz przyjął plan realizacji robót konserwacyjnych na 2022 rok.

W walnym zebraniu delegatów spółki, które odbyło się w piątek, 20 maja uczestniczyli burmistrz Leszek Michalak, radni Rady Miejskiej, sołtysi wsi, rolnicy z terenu gminy Żarów oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Na zebraniu przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej Artur Bernatowicz przedstawił sprawozdania zarządu z wykonania zadań rzeczowo-finansowych oraz budżetu miejsko-gminnej spółki wodnej w Żarowie.

delegaci zarządu Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej

- Ogółem zgromadzony budżet spółki w roku ubiegłym wynosił 189.959,59 złotych. Wsparciem dla działalności spółki wodnej były dotacje, które otrzymaliśmy w minionym roku z budżetu gminy Żarów w wysokości 30.000,00 złotych i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 34.000,00 złotych. Kwota 43.167,50 złotych pozostała jako środki na rachunku bankowym z 2020 roku. Dysponując pozyskanymi środkami finansowymi wykonaliśmy konserwację rowów, w tym gruntowną konserwację przy użyciu sprzętu ciężkiego na długości 5.555,00 metrów bieżących i renowację sieci drenarskiej na powierzchni 2,50 ha. Trzeba jednak pamiętać, że jest to niewielki procent stanu ewidencyjnego szczegółowych urządzeń melioracyjnych znajdujących się na terenie naszej gminy. Dziękujemy za wsparcie, pomoc oraz ścisłą współpracę w zakresie spraw związanych z naszą działalnością statutową burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie – mówił podczas zebrania sprawozdawczego Artur Bernatowicz przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie.

delegaci Zarządu Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej

Podczas spotkania przedstawiciele spółki przyjęli również plan robót konserwacyjnych na 2022 rok, który został ustalony w oparciu o zgłoszenia zapotrzebowań poszczególnych użytkowników gruntów. Do realizacji przyjęto konserwację rowów na długości około 8.000 metrów bieżących i renowację systemów drenarskich na powierzchni około 2,00 ha. Koszt wykonania powyższych prac zaplanowano na kwotę 90.000,00 złotych.

delegaci Zarządu Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z zarządu Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie