Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Złote Dęby dla zasłużonych osób i...

  Aktualności

Odznaczenie "Złoty Dąb"
20-06-2022

Złote Dęby dla zasłużonych osób i organizacji

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa będziemy ponownie wręczać odznaczenia „Złoty Dąb” zasłużonym mieszkańcom i organizacjom, funkcjonującym na terenie naszej gminy. Tegoroczne odznaczenia zostaną przyznane podczas dożynek gminnych.

Przewodniczący Kapituły Odznaczenia „Złoty Dąb” zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Żarowie w sprawie zasad i trybu przyznawania odznaczeń „Złoty Dąb” informuje, że w czasie dożynek gminnych zostaną przyznane kolejne odznaczenia. Uhonorowane powyższym odznaczeniem mogą być osoby i organizacje szczególnie zasłużone dla Gminy. Odznaczenie może być przyznawane zarówno za działalność wieloletnią, jak też za pojedynczy czyn o wyjątkowym znaczeniu dla Gminy i jej mieszkańców. Wniosek o nadanie odznaczenia kieruje się do Przewodniczącego Kapituły Odznaczenia.

Z wnioskiem o nadanie odznaczenia mogą wystąpić:

  1. Radni Rady Miejskiej,

  2. Burmistrz Miasta Żarów,

  3. Organizacje społeczne i polityczne – zgłoszenia dokonuje organ stowarzyszenia, organizacji lub związku zawodowego uprawniony do bieżącego kierowania działalnością,

  4. Indywidualne osoby (wniosek taki wówczas powinien być poparty czytelnymi podpisami 30 mieszkańców Gminy Żarów).

Powyższe osoby i organizacje zobowiązane są do poinformowania kandydata do odznaczenia, o zamiarze zgłoszenia jego kandydatury, który powinien wyrazić zgodę na kandydowanie do odznaczenia. Wnioski o przyznanie odznaczenia dostępne są w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Żarowie, ul. Zamkowa 2 lub poniżej. Wypełnione wnioski składać należy w Biurze Obsługi Klienta do dnia 29 lipca 2022 roku, do godz. 15:30.

 Przewodniczący Kapituły Odznaczenia „Złoty Dąb”

Ikona pdfWniosek o przyznanie odznaczenia "Złoty Dąb", plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [52.08 KB]