Jesteś na > Aktualności Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Jednostka OSP Pożarzysko z burmistrzem Leszkiem Michalakiem i zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą
30-06-2022

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w sobotę, 25 czerwca na boisku sportowym w Pożarzysku odbyły się gminne zawody sportowo–pożarnicze.

Udział w zawodach wzięły wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonujące na terenie gminy Żarów, a także młodzieżowe i kobiece drużyny pożarnicze. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe z wodą oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami, a dzieci i młodzież w torze przeszkód. W zawodach liczył się nie tylko czas, ale również poprawność wykonywania zadań, nad czym bacznie czuwała komisja sędziowska pod nadzorem głównego sędziego kpt. Łukasza Radziejewskiego. W drużynie seniorów I miejsce zajęło OSP Pożarzysko, II miejsce OSP Mrowiny, a III OSP Imbramowice.

- Nasi strażacy ochotnicy mają lepszą kondycję niż nie jeden wyczynowy sportowiec. Przy wysokiej temperaturze przebiegli kilka kilometrów i wylali hektolitry potu, za co należy im się wielki szacunek. Zawody były też świetną okazją nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności, ale również do integracji i przybliżenia strażackiej służby dzieciom oraz młodzieży. Gratuluję wszystkim drużynom – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Podczas zawodów świętowaliśmy także 75-lecie funkcjonowania jednostki OSP Pożarzysko. Z tej okazji życzenia, podziękowania oraz upominki na ręce prezesa OSP Pożarzysko Łukasza Brańki złożyli burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora. Jednostka powstała w 1946r., a wiosną 1949r. Zrzeszonych w niej było 15 osób. W marcu 1973r. otrzymała od DZCh w darze samochód bojowy, rok później wybudowano w czynie społecznym basen przeciwpożarowy. W 1999r. Została oddana do użytku nowa remiza z pełnym zapleczem socjalnym i dwoma boksami garażowymi. W kwietniu 2001r. OSP Pożarzysko uroczyście została uznana za jednostkę tworząc KSRG.

- Wszystkim druhom i druhnom składamy serdeczne podziękowania za codzienne realizowanie niezwykle trudnych i odpowiedzialnych zadań, ofiarność i poświęcenie na rzecz ratowania życia, zdrowia, mienia ludzkiego. Dziękujemy za te minione lata służby naszemu społeczeństwu – gratulowali burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Wydarzeniem towarzyszącym zawodom była zbiórka charytatywna prowadzona w ramach akcji „Przegoń raka dla dzieciaka”. Inicjatorką zbiórki była radna Zuzanna Urbanik.

WYNIKI ZAWODÓW:

dzieci podczas zawodów
druhny OSP Wierzbna biją brawa
strażak
burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora i sędzia zawodów
druhny OSP Pożarzysko
jednostka OSP Zarów
burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora wręczają prezent Łukaszowi Brańka z OSP Pożarzysko
OSP Pożarzysko i zastępca burmistrza Przemysław Sikora
zastępca burmistrza Przemysław Sikora wręcza upominki strażakom
burmistrz Leszek Michalak i sędzia wręczają upominki i puchary strażakom
burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora i sędzia wręczają upominki i puchary strażakom