Jesteś na > Aktualności Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska...

Ciepłe mieszkania
15-07-2022

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przygotowuje się do uruchomienia programu „Ciepłe Mieszkanie”

W ramach programu Ciepłe Mieszkanie będzie można uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji mieszkania - wymianę źródła ciepła i poprawienie efektywności energetycznej. Dopłaty będą przeznaczone na termomodernizację mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie będzie można dostać m.in. na:

• wymianę okien i drzwi,

• nowe źródło ciepła (pompa ciepła, kondensacyjny kocioł gazowy, kocioł na pellet),

• wykonanie instalacji c.o. i c.w.u.

• wentylację mechaniczną,

• dokumentację projektową.

Wysokość dopłaty na termomodernizację mieszkania będzie zależeć od poziomu dochodów. Ciepłe Mieszkanie wstępnie przewiduje trzy poziomy dofinansowania:

• podstawowe dofinansowanie ma wynieść do 30% kosztów inwestycji (ale nie więcej niż 15 tys. zł),

• dla osób o niższych dochodach – do 60% (do 25 tys. zł),

• dla najuboższych – do 90% (do 37,5 tys. zł).

Nabór wniosków dla gmin, będzie prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, po otrzymaniu środków Gminy będą prowadziły nabory na swoich terenach dla swoich mieszkańców. O terminie naboru będziemy Państwa informować.

WAŻNE !!!

Rozpoczęcie przedsięwzięcia przez mieszkańców rozumiane jako poniesienie pierwszego kosztu kwalifikowanego (data wystawienia pierwszej faktury lub równoważnego dokumentu księgowego) może nastąpić nie wcześniej niż data zawarcia umowy o dofinansowanie z Gminą.