Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Promesy z Polskiego Ładu odebrane

  Aktualności

Polski Ład
18-07-2022

Promesy z Polskiego Ładu odebrane

Sukcesem zakończyły się starania naszej gminy o pozyskanie środków finansowych z Funduszu Rządowego Polski Ład na Termomodernizacje Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach oraz wyremontowanie kolejnych dróg w Żarowie.

Gmina Żarów znalazła się na opublikowanej dzisiaj, 14 lipca, liście pilotażowej trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Kwota 4,9 mln zostanie przeznaczona na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Imbramowicach. W ramach prac remontowych zostanie wykonana m.in. likwidacja kotłowni, pieca, montaż instalacji fotowoltaicznej, ocieplenie ścian i dachu, wymiana okien i drzwi, przebudowa systemów wentylacyjnych. Głównym celem termomodernizacji jest poprawa efektywności energetycznej budynku oraz poprawa jakości powietrza w Imbramowicach. Ekologiczna, energooszczędna placówka zyska również na wyglądzie.

Pracę zaczniemy się od przygotowania dokumentacji projektowej, ogłoszenia przetargu i wyłonieniu wykonawcy. Inwestycja zostanie rozpoczęta się wiosną 2022 roku.

W miesiącu lutym 2022r. Gmina Żarów złożyła trzy wnioski aplikacyjne o pomoc finansową w ramach Programu Polski Ład w zakresie inwestycji: infrastruktury drogowej i oświatowej.

Gmina Żarów otrzymała pozytywną decyzję na wszystkie trzy wnioski: 4,9 mln na infrastrukturę oświatową oraz 8,5 mln złotych na drogi, tj. na przebudowę dróg gminnych ul. Cembrowskiego, Stumetrówka, Ks. Jadwigi, ul. Bukowa, Wierzbowa, Jodłowa w Żarowie.

W ramach prac planowana jest nowa nawierzchnia z kostki betonowej, chodniki, kanalizacja deszczowa, uzupełnione zostaną punkty oświetleniowe. Długo wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje poprawią bezpieczeństwo pieszych i ruchu drogowego.

 

Promesy Polski ład

Polski Ład
Polski Ład
Polski Ład
Polski Ład
Polski Ład
Polski Ład
Polski Ład
Polski ład